Kaimo turizmo sodyba Mortos svečių namai buvo įkurta 1995 metais, jos įkūrėjai – Stanislovas ir Morta Mikašauskai. Sodybos šeimininkai - aktyvūs Platelių bendruomenės nariai: šviesios atminties Stanislovas daug prisidėjo kuriant šiandieninių Platelių viziją, aktyviai puoselėjo įvairias sporto šakas. Sodybos šeimininkė Morta - buvusi pedagogė, turinti neeilinį talentą – lieti puikias akvareles. Savo pomėgiui ji paskyrė ne vienerius gyvenimo metus, pelnė ne vieną apdovanojimą. Sodybos šeimininkė aktyviai domisi Platelių aplinkosaugos klausimais, šia tema yra parašiusi ne vieną straipsnį regioninėje spaudoje.

Šiandien sodybos tradicijų tęstinumu ir jos puoselėjimu rūpinasi Mortos ir Stanislovo anūkas Šarūnas su žmona Raimonda, tęsiantys senelių pradėtą kaimo turizmo veiklą. Mortos svečių namai - tai jauki, erdvi kaimo turizmo sodyba, kurioje dažniausiai poilsiauja, atostogauja bei pramogauja jaunos šeimos.

Už kelių šimtų metrų – į šiaurės rytus nuo miestelio įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria didingas Platelių ežeras, didžiausias ir giliausiais Žemaitijoje, kurį juosia naujai nutiesti dviračių takai. Šią sodybą renkasi poilsiautojai, kuriems svarbus ramus poilsis gamtoje bei troškimas iš naujo atrasti nuostabiuosius Platelius.